Načítání...

PROČ ZROVNA TATO DVĚ PLEMENA?

Image

To je v podstatě velmi jednoduchá odpověď. Název chovatelské stanice vychází z překladu esperanta a znamená "naděje srdce" a přesně tak to bylo. Zakladatelem našeho chovu byl louisiánský leopardí kluk Abraksas vlci severu, který vstoupil do našich životů nečekaně a stal se psem s velkým P a tak i ve svých nedožitých 14ti lety odešel za duhový most. Byl to pes na kterého nelze zapomenout a byť už rok běhá tam nahoře, stále nám tady velmi chybí.

Jeho životní družkou se opět neplánovaně stala Adlerin seraf silesia alias Blacky, která byla velkou dámou celou svou podstatou. Bohužel nás náhle opustila ve svých deseti letech, nicméně dál žije v našich srdcích. Oba byli rodiči našich vrhů "A ,B,C" První vrh nebyl plánovaný a byl skutečnou nadějí srdce neboť kdo si leoparda oblíbí, tak je toto plemeno doslova návykovou záležitostí. Když náš chovný pár dospěl již do důchodového věku, zacala jsem přemýšlet o tom, kam povedou chovatelské plány dál.

Po dlouhém rozhodování padla volba na australského ovčáka. A tak k nám přibyla velmi temperamentní psí slečna Charlotte šťastný koutek, která absolutně splnila vše, co jsem od tohoto plemene očekávala. Po půl roce neplánovaně přibyl i krásný psí kluk Jack Daniels ze stejné chovatelské stanice a rázem máme doma hodně veselo.